Loading...
Royal Top

مقایسه سنگهای مهندسی و کورین

نگاهی گذرا به شاخص های کیفی کالای مورد انتظار شما، حکایت از این مطلب دارد که با توجه به تاریخ مصرف و نوع کاربری این محصول، کالای انتخابی شما حتما و حتما می بایست دارای چهار مشخصه اصلی باشد که عدم وجود هریک از این ویژگی ها منجر به اتلاف حداکثری منابع مالی شما و زمان گرانبهایتان می گردد.
این مشخصه های اصلی ذیلا به طور مختصر عنوان می گردد:

 1. کالای انتخابی می بایست حتما و حتما نسبت به آب و رطوبت مقاوم باشد.
 2. این کالا می بایست حتما و حتما به حرارت مقاوم باشد.
 3. این کالا باید نسبت به جذب آب مقاوم باشد.
 4. ساختار سلولی آن می بایست استحکام بسیار بالایی داشته باشد تا در دراز مدت دچار شکستگی و یا خش های سطحی نگردد.

با توجه به اینکه آشپزخانه یکی از مهمترین و البته پر کاربرد ترین فضاها در منزل می باشد، به طور حتم باید مواد و متریالی در ساخت آن به کار گرفته شود که در اثر کثرت استعمال و یا مرور زمان از کیفیت آن کاسته نشود. با توجه به این نکته که هیچ چیز بهتر از تجربه افراد نمی تواند صحت یا عدم صحت یک موضوع را تایید کند، عطف به مطالعاتی که  از فروم های مباحثاتی کشورهای گوناگون با موضوع corian vs engineered stone و یا همان "کورین در برابر سنگهای مهندسی" صورت گرفته است، استفاده از کورین رفته رفته به دلیل موارد ذکر شده فوق روند رو به کاهشی را دنبال می کند و کمتر کسی است که این محصول را به سنگهای مهندسی ترجیح دهد. به طور تخمینی 80% افراد سنگهای مهندسی را به کورین ترجیح می دهند.
مطالب فوق با ادغام اطلاعاتی که از وب سایتهای رسمی سنگهای مهندسی و کورین و مطالعاتی که در خصوص مقایسه مشخصه های سنگهای مصنوعی و برند کورین که از فایلهای مربوط به سازمان استاندارد جهانی در خصوص سنگهای مهندسی و موارد منتشر شده توسط شرکت dupont در سالهای 2009 و 2012 به دست آمده، ارائه می گردد.

 • سنگهای مهندسی:
 1. به دلیل وجود 93% کوارتز در سنگهای مهندسی و البته سختی بسیار بالای کوارتز، سنگهای مهندسی از سختی بسیار بالایی برخوردار هستند.
 2. مقاومت این سنگها در برابر لکه های چای، قهوه، نوشیدنی ها، روغن زیتون و سرکه نزدیک به 100% می باشد.
 3. کوارتز یکی از سخت ترین عناصر موجود می باشد که باعث می شود سنگهای مهندسی مقاومت بسیار بالایی در برابر اسیدها داشته باشد.
 4. به دلیل وجود قابلیت ارتجاعی رزین پلی استر و روش vibrocompression در تولید این سنگها، این محصولات خاصیت ضد خش بودن و ضد حرارت بودن را دارا می باشد.
 5. روش ضد باکتریایی سازی این محصول با استفاده از یونهای نقره و روش  bacteriostatic، نفوذ و تکثیر باکتری را به داخل صفحات غیرممکن می کند.
 • سنگهای کورین:
 1. به دلیل وجود 100 درصدی رزین پلی استر و یا اکریلیک و یا در واقع همان پلاستیک، مقاومت این محصول در برابر حرارت و اسید بسیار پایین می باشد. با وجود اینکه شرکت سازنده این برند ادعا می کند که این محصول ضد خش و ضد حرارت است، تجربه مشتریان نشان می دهد که کورین، به شدت خش پذیر بوده و مقاومت بسیار پایینی در برابر حرارت دارد.
 2. لکه هایی که بر روی این محصول پدید می آیند در اکثر موارد باید با پاک کننده های خاص پاک شوند ولی لکه سنگهای مهندسی به راحتی با آب محو شده و از بین می روند.
برای مشاهده بروشور مشخصات فنی سنگهای مهندسی اینجا را کلیک کنید.
برای مشاهده بروشور مشخصات فنی سنگهای کورین اینجا را کلیک کنید.


برای مشاهده جدول مقایسه ای کورین و سنگهای مهندسی روی تصویر زیر کلیک کنید.

Natural
Stones
a collection of glamorous and luxurious natural stones
Quartz
Surface
a collection of the highest quality quartz stones ever made

Gallery
click here to be directed to the gallery of pictures

Our
Location
click here to find us on the map