Loading...
Royal Top

مقایسه سنگهای مهندسی و MDF

MDF ماده مركب چوبی با جرم حجمی 500 تا 800 كیلوگرم بر متر مكعب ( به طور متوسط Kg/M3 750 ) كه می تواند از مواد مختلفی تهیه شود. در جهان بیشتر MDF ها بر پایه چوب بوده و  برای ساخت آنها معمولا از چوبهای نرم مثل چوب درخت كاج استفاده می کنند. 
اساس تركیب MDF، چوب و رزین است كه تحت فشار و حرارت، استحكام و مقاومت آن در برابر آتش افزایش و نفوذ ناپذیری آن کاهش خواهد یافت. MDF ها به طور معمول دارای ضخامت 3 تا 40 میلیمتر می باشند و در واقع آنچه MDF را زیبا می سازد، پوشش روی آن است که بسته به نوع کار متفاوت می باشد (HPL, VINILIUM, PVC,...).  در چندین سال اخیر و قبل از ورود سنگهای مهندسی و مصنوعی به بازار، استفاده از صفحات MDF برای کابینت های آشپزخانه رواج زیادی پیدا کرده بود ولی با ورود سنگهای مصنوعی و مهندسی به صنعت کابینت، استفاده از صفحات MDF، رفته رفته منسوخ و این محصول از گردونه رقابت خارج گردید. 
از مقایسه سنگهای مهندسی و صفحات MDF نتایج ذیل به دست می آید:
1- صفحات MDF در مجاورت آب و رطوبت از بین رفته و تغییر شکل می دهند در حالیکه سنگهای مهندسی به شدت نفوذ ناپذیر بوده و در مجاورت آب و رطوبت شکل ظاهری خود را از دست نمی دهند. 


پایه ی MDF که در مجاورت با آب از بین رفته و شکل ظاهری خود را از دست داده است


2-  با توجه به اینکه سیلیس یکی از سخت ترین عناصر موجود در طبیعت بوده و 93% از ساختار سنگهای مهندسی را تشکیل می دهد، می توان اذعان داشت که سختی سنگهای مهندسی در مقاسه با صفحات MDF دارای ضخامت یکسان، به مراتب بالاتر می باشد.
3- سنگهای مهندسی به آسانی می توانند توسط یک دستمال نمدار تمیز، پاک و البته عاری از هر گونه میکروب شوند در حالیکه پاک کردن صفحات MDF به آسانی پاک کردن صفحات کوارتز نمی باشد. سنگهای مهندسی در مقابل اکثر شوینده ها مقاومت بالایی دارند در حالیکه صفحات MDF در مجاورت برخی شوینده ها (مایع سفیدکننده) مقاومتی از خود نشان نداده و رفته رفاه از بین می روند.
4- سنگهای مهندسی،  
در مقابل هر نوع ماده شیمیایی مقاومت بالایی از خود نشان می دهند. این در حالی است که صفحات MDF، مقاومت شیمیایی بالایی ندارد.
5- مقاومت حرارتی سنگهای مهندسی به مراتب بیشتر از صفخات MDF می باشد و ممکن است روکش این صفحات، مقاومت بالایی در برابر حرارت، از حود نشان نمی دهند.
6- تنوع رنگ و مدل سنگهای مهندسی بسیار بیشتر از صفحات MDF می باشد.
7- درخشندگی سنگهای مهندسی خیلی بیشتر از MDF می باشد.
8- قیمت صفحات سنگهای مهندسی، به مراتب بیشتر از MDF است.
7- در تولید و نصب صفحات کوارتز به هیچ عنوان از میخ و پیچ استفاده نمی شود، این در حالی است که نصب صفحات MDF با میچ و پیچ انجام می شود که در صورت عدم دقت و رعایت نکردن استاندارد، این ادوات موجب آسیب رساندن به صفحه MDF شما می گردند.

 


به طور کلی به نظر می رسد که استفاده از صفحات ساخته شده از سنگهای مهندسی، علاوه بر زیبایی خیره کننده ای که به فضای آشپزخانه شما می‌بخشد، بسیار مقرون به صرفه تر بوده و موجبات اطمینان شما را فراهم می سازد.

Natural
Stones
a collection of glamorous and luxurious natural stones
Quartz
Surface
a collection of the highest quality quartz stones ever made

Gallery
click here to be directed to the gallery of pictures

Our
Location
click here to find us on the map